Kreativni kulturni klub

Kreativni kulturni klub

Rad Kluba zasniva se na aktivnostima sekcija, kojih je ukupno, čak, devet! Posle tri godine kvalitetnog rada i mnogobrojih uspeha koji će se, nadamo se, nastaviti, pristupili smo sa osveživanjem, širenjem i osnivanjem novih sekcija (kao što je strip-sekcija), koje su upražnjavale redovne aktivnosti – kao što su radionice, seminari, nastupi...

Trenutno stanje sekcija Kreativnog kulturnog kluba:

muzička (24 člana sekcije) – rok, bluz, rep, i etno-tamburaška podsekcija, pored svakodnevnih proba, organizovale su i 34 koncerta rok-muzike, etno-muzike, džeza i bluza, repa, starogradske, kao i dva festivala akustične gitare pod nazivom Gašini akordi.

članovi:
Miljan Nedić
Dalibor Adamov
Slobodan Stanišić
Dušan Arsić
Zoran Arsić
Marko Pejčić
Rade Stanković
Maja Vulović
Maja Todorović
Milan Antonijević
Dušan Mladenović
Rade Purkar
Darjan Ćosić
Dejan Milanović
Vladimir Dimitrijević
Velibor Nikolić
Željko Radočaj
Miljan Pejčić
Darko Miletić (SŠ)
Milan Radočaj (SŠ)
Tamara Ugarković (SŠ)
Maja Milošević (SŠ)
Vanja Sekulović (SŠ)
Marija Maksimović (SŠ)

nauučno-ekološka, (15 članova sekcije) održala 45  skupova, tribina, predavanja iz oblasti, ekologije, nauke, medicine... Jedina u zemlji obeležila rođendane Tesle, Pupina i Milankovića. Učestvovala je i u grupnim projektima u borbi protiv zagađenja, kao i odbrane reke Nadel

članovi:
Momčilo Mrčković
Smiljana Jeftić
Mitrana Ignjatović
Milan Antonijević
Paja Orešković
Ištvan Varga
Predrag Stanković
Branko Milojević
Miloje Milutinović
Stevan Petrović
Puniša Jović
Olga Stanković
Snežana Filipović
Ivana Kosanović (SŠ)
Milica Dragić (SŠ)
 
literarna sekcija (10 članova sekcije) - pored održavanja radionica svakog ponedeljka upriličila je 14 književnih večeri gde su učestvovali mladi pančevački autori, kao šest gostovanja afirmisanih pisaca, a štampan je zbornik radova pod nazivom Neolit

članovi:

Darko Ješić
Jano Kerekeš
Željko Ristić
Jordan Filipović
Vukosava Glišić
Aleksandar Petrović (OŠ)
Jelena Spasić (OŠ)
Zorana Arsić (OŠ)
Aleksandra Maurer (OŠ)
Vladana Tijanić (OŠ)

kino-eskurzistička sekcija (8 članova) - snimila tri kratkometražna igrana filma, pet putopisnih reportaža, dva zabavna programa i upriličila projekcije 14 autora iz šire okoline...

članovi:    

Petar Andrejić
Zlatko Šic
Marko Šic
Borivoje Ćosić
Aleksandar Bojović
Boško Đukić
Tomislav Ferek
Zvonimir Ferek

foto-radionica (10 članova) – organizovala akcije izrade umetničkih fotografija pod nazivom «Sačuvajmo stare kuće» i «Reci ne zagađenju», kao i sedam izložbi mladih autora. Takođe, priredila je projekat «Ljudi, događaji, spomenici, tolerancija...”, koji se, kroz foto-performans bavi stanjem kulturne baštine i međunacionalne tolerancije u selima Opštine Pančevo,

članovi:

Igor Uzelac
Miodrag Tokić
Martina Siroma
Goran Milošević
Saša Gecin
Danijela Jajić
Slobodan Dragojerac (OŠ)
Milena Dragić (OŠ)
Elena Živkov (OŠ)

strip sekcija (10 članova), organizuje redovno radionice, razne izložbe, posete srodnim događajima...

članovi:    

Milana Antonijević
Marko Ivošević
Ivana Dimitrić
Tamara Antonijević
Jelena Dimitrić
Nemanja Ćirković (OŠ)
Nikola Milojević (OŠ)
Nemanja Turna (OŠ)
Aleksandar Turna (OŠ)
Dalibor Jovanović (OŠ)

astronomska (5 članova), priređuje predavanja, odlaske u opservatoriju...
sportska sekcija (7 članova) okuplja licencirane trenere u Starčevu, organizuje predavanja, takmičenja,
ženska (15 članica), okuplja žene starije dobi koje se bave izradom ručnih radova, organizacijom tematskih skupova na temu položaja žene...

* Sa OŠ obeleženi su novi članovi osnovnoškolskog, a sa SŠ članovi srednješkolskog uzrasta!