ARHIVA VESTI

FUDBAL: Nastavljen prolećni deo prvenstva

Drugi deo prvenstva u Prvoj JBPF ligi nastavljen je u nedelju, 13. marta, utakmicama 16. kola.

Ovo su rezultati prva dva kola prolećnog dela:
16. kolo: Borac - Budućnost Alibunar 3:1;
17. kolo: Dinamo Pančevo - Borac 5:0.

U petnaestom kolu Borac je na svom terenu dočekao ekupu Budućnosti iz Alibunara. Od samog starta utakmice domaća ekipa je imala inicijativu a gosti su se opredelili za čuvanje svog gola i povremeno iz kontranapada pretili golmanu Borca, Topiću. U prvih 45 minuta domaća ekipa je propustila tri izgledne prilike za postizanje gola preko Nikolova, Stanisavljevića i Ćirkovića ali su one otišle u nepovrat. Gosti su takođe u prvom polu vremenu propustili dve povoljne prilike, tako da u prvom poluvremenu nije viđen ni jedan pogodak i ono je završeno rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu domaća ekipa kreće još žešće ka golu gostiju, a najbolju priliku propušta Nikolov u 65. minutu kada je glavom šutirao sa 5-6 metara ali pogađa samo prečku. Na prvi pogodak na utakmici čekalo se do 70. minuta. Tada se posle odlične akcije domaćih na pravom mestu našao Nikolov i doneo svom timu vođstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije već je 2:0 za domaće a u listi strelaca se upisuje Čalić. U 82. minutu - 3:0 za Borac a strelac je po drugi put Nikolov. U samom finišu utakmice gosti dolaze do počasnog gola tako da se ova utakmica završila pobedom domaćina sa 3:1. Starčevci su više želeli pobedu i zasluženo su stigli do nje.

U 17. kolu Borac je gostovao u Pančevu, lideru i najboljoj ekipi u ligi, Dinamu. U prvom poluvremenu gostujuća ekipa je pružila dostojan otpor favorizovanom domaćinu. Prvo poluvreme obeležila su dva penala. U 28. minutu dosuđen je kazneni udarac za Dinamo koji je realizovan i domaća ekipa je povela sa 1:0. U 42. minutu golman domaćih, Luković, u svom kaznenom prostoru ruši igrača Borca Stanisavljević tako da je dosuđen penal za goste. Ali, na žalost mnogobrojnih navijača Borca, jedanaesterac nije realizovan. Šutirao je Stanisavljević a Luković je odlično intervenisao, tako da se na odmor ipak otišlo s vođstvom domaćina 1:0. Samo što je počelo drugo poluvreme već je bilo 2:0 za tim iz Pančeva a igrao se 46. minut. U 57. minutu Marijan Spasić iz slobodnog udarca povećao je rezultat na 3:0 za domaćina. U 60. minutu Dinamo postiže još jedan pogodak i vodi sa 4:0. Od 73. minuta ekipa Borca ostaje sa deset igrača jer se povredio štoper Milan Petrović a već su bile izvršene tri izmene. Do kraja utakmice ekipa Dinama, u 83. minutu, postiže i peti pogodak za konačanih 5:0.

Odigrana je jedna utakmica koju treba što pre zaboraviti i okrenuti se utakmicama koje slede.