AKTUELNO

SREBRNA MEDALJA ZA MARKA MILOVANOVIĆA

Starčevac Marko Milovanović osvojio je srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije za juniore i seniore, u disciplini 10.000 m na putu.

Na ovom atletskom takmičenju, održanom, 14. oktobra, u Kuli, učestvovali su najbolji dugoprugaši Srbije. Sjajna je bila trka seniora, borba za odličja vođena je do samog kraja. U samom finišu veliko iznenađenje pravi naš Starčevac Marko Milovanović, stigavši na cilj kao drugi i to ispred reprezentativaca Srbije Kristijana Stošića (“Mladost“ Užice) i brata Miloša Milovanovića. Pobedio je Ognjen Stojanović (AK “Vojvodina“).

Ostaje žal što i Miloš Milovanović nije došao do odličja, ali bio je umoran od iscrpljujućeg maratona. On je 8. oktobra predstavljao našu zemlju na Prvenstvu Balkana u Zagrebu, gde je osvojio sedmo mesto. Na ovom takmičenju za Atletski klub “Dinamo“ iz Pančeva nastupili su i takmičari Miloš Gašović i Aleksandra Marinkov.