AKTUELNO

FUDBAL: Serija uspešnih rezultata Borca

Fudbaleri Borca u ovoj sezoni igraju sve bolje i jedina su ekipa u ligi koja ne zna za poraz, a odigrano je devet kola od starta sezone

Evo rezultata poslednja četiri kola:

Baranda: Radnički - Borac 1:1;

Starčevo: Borac - Dolina (Padina) 1:0;

Jabuka: Jugoslavija - Borac 0:5;

Starčevo: Borac - Jedinstvo (Kač.) 3:1.

U 6. kolu Borac je gostovao u Barandi, ekipi Radničkog. Nije sve najbolje  počelo po Borac na ovoj utakmici. Već na samom startu, tačnije u 5 minutu, domaći tim  je poveo sa 1:0 i to iz veoma sumnjive situacije nakon što je jedan igrač domaćih postigao pogodak rukom, a sudija priznao pogodak. U prvom poluvremenu igra je bila izjednačena, a najbolju priliku za gostujuću ekipu propustio je Uroš Đukić. U drugom delu igre ekipa Borca bila je  bolja a njihova nadmoćnost  je krunisana u samom finišu utakmice, u 87 minutu, kada je Bojan Forgić uspeo da izjednači na 1:1, što je bio i konačni rezultat ove utakmice.

U  sedmom kolu ekipa  Borca dočekala je na svom terenu ekipu Doline iz Padine. Odigrana je jedna veoma borbena, izjendačena i do samog kraja neizvesna utakmica . U 24. minutu Starčevci su poveli sa 1:0, kada je odlično, iskosa sa desne strane, šutirao Uroš Đukić  i golman gostiju bio je nemoćan. Do poluvremena,  bilo je po dve prilike na obe starne, ali promene rezultata nije bilo. U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu je bio izjednačen, a igra je postala sve nervoznija. U takvoj igra i jedna i druga ekipa je imala je poluprilike, ali do promene rezultata nije došlo, tako da je domaća ekipa slavila sa 1:0.

U  8. kolu Borac je gostovao u Jabuci ekipi Jugoslavije. Od samog starta gostujuća ekipa je preuzela inicijativu i bila znatno nadmoćnija. U 15 minutu, ispred kaznenog prostora  na nedozvoljen način zaustavljen je igrač Borca Bojan Forgić, a domaći igrač dobija žuti karton. Nakon protesta isti igrač  zarađuje isključenje  iz igre. Nakon toga, posle slobodnog udarca u 16. minutu, Borac postiže pogodak, a strelac je Ilija Bajić i rezultat je 0:1. Do poluvremena gostujuća ekipa je znatno nadmoćnija,  ali rezultat se nije menjao. U drugom poluvremenu ista slika na terenu, a ekipa Borca je u 62. minutu povela sa 2:0, a strelac je Bojan Forgić. U 67. minutu, Borac preko Stanisavljevića, posle izvanredne akcije postiže i treći pogodak. U samom finišu utakmice gostujuća ekipa postiže još dva pogotka a strelci su bili preko Uroš Đukić u 85. i Ilija Bajić u 88 minutu i dolazi do ubedljive pobede od 5:0.

U devetom kolu  Borac je na svom terenu ugostio ekipu Jednistva iz Kačareva. U prvom delu igre istakla su se oba golmana sa nekoliko izvanrednih odbrana i samo zahvaljujući njima prvo poluvreme je završeno bez golova. U drugom poluvremenu domaći tim je znatno angažovaniji, a rezultat takve igre je vođstvo od 1:0 u 48. minutu a strelac je bio Ilija Bajić. U 54. minutu     ekipa iz Kačareva ostaje sa deset igrača pošto je jedan  njihov igrač zaradio isključenje iz igre.  U 59. minutu  Borac povisuje na 2:0 a strelac je bio Stanisavljević. U 65. minutu gosti,  iako sa igračem manje, smanjuju rezultat na 2:1 golom Stefana Pešovskog. Nadu gostuju da mogu da urade nešto više pokopao je svojim drugim pogodkom Stanisavljević u 71.  minutu i povisio na 3:1 što je i bio konačni rezultat ove utakmice.

Ovom pobedom  Borac je i dalje na drugom mestu na tabeli sa tri boda zaostatka za prvolaisranom ekipom BAK-a iz Bele Crkve.