Spuštena je zavesa na sezonu 2017/2018. a fudbaleri Borca nisu uspeli da stignu do baraža za viši rang jer su u poslednja tri kola doživeli dva poraza.

Pavliš: Crvena zvezda - Borac 3:1;

Uljma: Partizan - Borac 4:0;

Starčevo: Borac - Vojvodina (S.) 6:0.

U 28. kolu fudbaleri  Borca gostovali su u Pavlišu ekipi Crvene zvezde. Na ovo gostovanje ekipa Borca otišla je u oslabljenom sastavu bez Hornunga i Đukića. Od samog starta utakmice gostujuća ekipa je imala terensku inicijativu i stvorila nekoliko prilika za pogodak preko Stanisavljevića, Božića i Popovića. Na prvi pogodak se čekalo do 39. minuta kada se u šesnaestercu domaćih najbolje snašao Maksimović i uspeo kroz šumu nogu da savlada domaćeg golmana i tako dovede Starčevce  u vođstvo od 0:1, što je i bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice, do 60.  minuta, vodila se ravnopravna igra sa malo prilika za pogodak. U 61. minutu domaći stižu do izjednačenja a u  69. minutu i do preokreta pogotkom gotovo iz mrtvog ugla. Kada je trener Borca  Miljan Blazović bacio sve karte na napad, domaći posle jednog kontranapada u 84. minutu postižu još jedan pogodak i dolaze do pobede od 3:1.

U 29. kolu ekipa  Borca je gostovala u Uljmi timu Partizana. I na ovo gostovanje ekipa je otišla nekompletna: bez Đurđeva, ]irkovića i Đukića. U prvih dvadesetak minuta domaća ekipa je bila nadmoćnija i stvorila 2-3 prilike za pogodak. U 21. minutu Partizan  dolazi do vođstva nakon  greške u gostujućoj odbrani. Od tog momenta Borac preuzima inicijativu i više napada a plod takve igre su i idealne prilike za pogodak  Božića u 28. i Bajića u 34. i 41. minutu ali ni jednu od njih ekipa iz Starčeva nije uspela da iskoristi. U drugom poluvremenu gosti nastavljaju u istom ritmu ali domaćin posle kontre dolazi do vođstva od 2:0, igrao se 53. minut, a u 72. igrači iz Uljme postižu i treći pogodak. U 75. minutu sudija iz igre isključuje Stanisavljevića zbog drugog žutog kartona. Pri kraju utakmice Partizan  postiže još jedan pogodak za ubedljivu pobedu od 4:0.

U poslednjem, 30. kolu, Borac je dočekao ekipu  Vojvodine iz Seleuša. Odigrana je jedna utakmica bez rezultatskog značaja za obe ekipe. Domaćin je došao do ubedljive pobede a strelci na ovoj utakmici bili su: Bajić u 11. i 65. minutu, Zalokar u 43. i 47. minutu, ]irić u 74. i Božić u 85. minutu. Ovom utakmicom završena je sezona a Borac je na kraju završio na četvrtom  mestu i nije uspeo da se domogne baraža za Vojvođansku ligu Istok.

U viši rang, Vojvođansku ligu grupa Istok, plasirao se BAK iz Bele Crkve dok će se u baražu za isti rang nadmetati Dolina iz Padine i Partizan iz Uljme. Vojvodina iz Crvene Crkve ispala je u niži rang takmičenja. Sledi pauza a nova sezona startuje polovinom avgusta.