Odbojkaši Borca nisu uspeli da se domognu baraža za popunu Superlige Srbije u odbojci.

Meč sezone, kako se ispostavilo, bio je direktan susret dva konkurenta za baraž, Borca i ekipe Niša. Iako su meč igrali na domaćem terenu, Starčevci su ovaj susret izgubili sa 3:2 i tako prepustili baraž Nišlijama.

Prvi set dobili su Starčevci sa 25:18 i tako poveli u ovom susretu. Međutim, Niš je na početku drugog seta napravio pet poena razlike a igrači Borca uspeli su da stignu Nišlije na 12:12, ali ne i da prelome set. Na kraju, 25:21 i 1:1 u setovima. Na krilima pobede u drugom setu, momci iz Niša nastavili su dobru igru i treći set dobili sa 25:15. Drama u najavi bila je nakon četvrtog seta koji Starčevci dobijaju sa 25:19 i onda, u petom setu, više sreće za tim Niša koji dobija set sa 15:12 i tako ostvaruje značajnu pobedu od 3:2.

U narednom meču 21. kola,. Borac je ponovo bio domaćin. Ovaj put, ekipi Mladenovca. Poraz od Niša ostavio je posledice pa je Borac i ovaj me izgubio istovetnim rezultatom - 3:2 za goste (26:28; 17:25; 25:19; 25:20 i 13:15).

Na oproštaju od  sezone 2018/2019. Borac je ponovo poražen, ovaj put u Smederevu od ekipe Smederevo Carina,  rezultatom 3:0 (25:15; 25:19 i 25:21). U prva dva seta na terenu je postojala samo ekipa Smederevo Carine. Nešto jači otpor gosti su pružili u trećem setu. To je ipak bilo nedovoljno da ozbiljnije ugroze domaće koji su, tako se bar stekao utisak, više želeli da šampionat okončaju pobedom.

U Super ligu Srbije plasirala se ekipa Ribnice, a u baraž za popunu ide ekipa Niša. Borac je treći sa 47 bodova, 15 pobeda i 7 poraza. Iz lige ispadaju Futog, Loznica i Kosovska Mitrovica.

1. Ribnica 22 21-1 65:8 +57   64
  2. Niš 22 19-3 61:20 +41         55
  3. Borac (St) 22 15-7 51:30 +2           47
  4. Smederevo 22 14-8 51:38 +13         40
  5. Novi Sad 22 13-9 44:40 +4           36
  6. Mladenovac 22 12-10 43:38 +5         36
  7. Napredak 037 22 10-12 38:47 -9          28
  8. Železničar 22  9-13 38:48 -10         26