Posle dobrog starta u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi fudbaleri Borca su ušli u seriju loših rezultata, tako da su u poslednje četiri utakmice doživeli tri poraza i jedan nerešen ishod

Evo rezultata:

Starčevo: Borac - Naftagas 2:2;

Kikinda: OFK Kikind - Borac 4:1;

Starčevo: Borac - Krajina  0:1;

Novi Bečej: Jedinstvo - Borac 4:0.

U šestom kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Naftagasa iz Elemira. Odigrana je veoma zanimljiva i uzbudljiva utakmica. Sve je dobro počelo po domaćina nakon što je Marko Stanojković u 11 minutu doveo Borac u vođstvo od 1:0, snažnim šutem sa 12-13 metara, iskosa, sa desne strane i pogodio suprotan ugao protivničkog gola. Propustio je domaćin još dve prilike do poluvremena, a treba reći da su i gosti imali svoje šanse a jednu su uspeli da iskoriste u 39. minutu i tako stignu do izjednačenja od 1:1 što je bio i rezultat poluvremena. U drugom delu igre viđena je ravnopravna igra sa prilikama na obe strane. U 60. minutu dosuđen je kazneni udarac za Naftagas nakon što je lopta pogodila u ruku Tekijaškog u  kaznenom prostoru Borca a penal je uspešno realizovan tako da su gosti poveli sa 2:1. Od tog momenta domaća ekipa  bacila je sve karte na napad i stvorila nekoliko prilika za pogodak ali je uspela tek u sudijskoj nadoknadi da stigne do izjednačenja od 2:2 i tako spase jedan bod.

U 7. kolu Borac je gostovao u Kikindi ekipi  OFK Kikinde. Na ovo gostovanje otišlo se u nekompletnom sastavu zbog kartona i obaveza igrača na poslu. Domaća ekipa je na samom startu utakmice, već u 9. minutu, došla do prednosti od 1:0. U 25 minutu, nakon greške u  odbrani gostiju, Kikinđani postižu još jedan pogodak za 2:0. U 38. minutu   Borac uspeva da smanji na 2:1 a strelac je Arsenijević. U samoj završnici poluvremena moglo se do izjednačenja kada se u dobroj poziciji za pogodak našao Malidžan, ali nije uspeo da savlada domaćeg golmana. Na samom startu drugog poluvremena Kikinda  postiže golove u 48. i 52. minutu i rešava pitanje pobednika u ovom meču. Do kraja utakmice Borac je pokušao da ublaži poraz ali u tome nije uspeo iako je ekipa iz Starčeva stvorila nekoliko odličnih prilika za pogodak.

U osmom kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Krajine iz Krajišnika. Viđena je jedna tvrda utakmica u kojoj je domaćin imao inicijativu tokom cele utakmice. U prvom poluvremenu Borac propušta prilike preko Bajića u 12. i 40. minutu  a u idealnim pozicijama se našao i Živković u 23. i 36. minutu ali mreže su na poluvremenu mirovale. Drugi deo igre domaća ekipa otvorila je  još snažnije i na samom startu, u 48. minutu, u  idealnoj poziciji našao se  ponovo Živković, kada je bio sam, na pet metara od gola, šutirao glavom ali je bio neprecizan. U 54. minutu Bajić prolazi po levoj strani i kada je ušao u peterac gostujuće ekipe, šutirao je, ali je golman gostiju bio uspešniji. U 88. minutu u idealnoj poziciji  ponovo se našao  Bajić, kada je primio jednu loptu na desetak metara od protivničkog gola,  snažno šutirao i pogodio prečku. Kazna za sve promašaje domaćina stiže u 90. minutu, posle greške u  odbrani Borca, kada je jedan gostujući igrač došao do lopte i iskosa sa leve strane šutirao a lopta od stative završava u mreži domaćina i rezultat je 0:1, što je i konačan rezultat ove utakmice.

U 9. kolu Borac je gostovao u Novom Bečeju ekipi Jedinstva. Od samog starta utakmice viđena je ravnopravna igra, a u prvih 20 minuta Borac je imao dve prilike za pogodak koje nisu realizovane. U 21. minutu dosuđen je kazneni udarac za domaću ekipu, opravdano, iz kojeg  domaćin dolazi do prednosti od 1:0. U 27. minutu Jedinstvo  već vodi sa 2:0 a u 37. minutu, posle smušenosti u gostujućoj odbrani, domaća ekipa povisuje na 3:0, što je bio rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu Borac je imao inicijativu i lopta je bila više i  posedu Starčevaca koji su stvorili i 3-4 odlične situacije za pogodak ali nisu  uspeli ni jednu da realizuju. U 72. minutu Jedinstvo postiže još jedan pogodak i tako dolazi do visoke pobede od 4:0.