All for Joomla All for Webmasters

KOŠARKA: Dobra sezona Borca

02 April 2023

Kadeti Borca zauzeli su treće mesto u A- grupi Kvalitetne lige Vojvodine, što ih je odvelo u plej-of, odnosno među šest najboljih ekipa. Poslednje kolo u grupnoj fazi Starčevci su odigrali u Somboru protiv KK-a DŽoker, i to u ranom, jutarnjem terminu jer je domaćin bio “fer“ pa zakazao utakmocu u 11 sati.

Starčevci imaju peh tokom čitave sezone jer nisu u kompletnom sastavu zbog bolesti i povreda igrača. Tako je bilo i na ovoj utakmici ali momci koji su igrali, pružili su “mušku“ partiju i borili se do kraja iako utakmica nije imala rezultatski značaj. Rezultat na poluvremenu bio je 39:29 za domaćina. U nastavku susreta pružena je šansa svim igračima sa klupe pa je na kraju bilo 100:62 za Somborce.

Obezbeđen je plej-of, što nije ništa novo, a ovu generaciju dobrih i perspektivnih momaka, 2007. i 2008. godište, koja je petu sezonu za redom u samom vrhu vojvođanske košarke. Ove godine snage će odmeriti sa Spartakom,  Tamišem, Futogom,  Zicerom i DŽokerom. Veliki problem kadetima, pored povreda,  je činjenica da neki klubovi ne žele da igraju u našem mestu jer im je mala sala. Tako da je utakmica protiv Spartaka odigrana  u Pančevu, a gost je ovaj susret dobio sa 81:41, po četvrtinama 11:21, 11:20, 15:20 i 4:20.

Usledilo je gostovanje Tamišu. Starčevci su pokazali veliku želju ali pored neigranja prvog pleja Milenkovića i u toku treće četvrtine polomljenog prsta Keljevića, Borac nije mogao više i izgubio je sa 87:59. Mora see istaći da je domaćin bio šuterski raspoložen te ubacio 11 trojki. Potom, 18. marta, napokon je odigrana utakmica u Starčevu. Ekip Futoga pristala je da igra, bez problema. Iako i dalje nekompletni, bez dva standardna igrača, košarkaši Borca nisu se predavali  već su dali sve od sebe i pružili odličnu partiju. Veoma neizvesna utakmica i rezultatska klackalica gde su se ekipe smenjivale u vođstvu. Na poluvremenu je bilo 39-35 za goste. U drugom poluvremenu takođe tvrda utakmica i neizvestan rezultst, sve do  minut pre kraja meča, kada je Futog ipak obezbedio pobedu od 86-76.

I ostale selekcije Borca tokom marta su bile dosta aktivne i odigrale niz prijateljskih susreta. Dana 5. marta, mini-basket tim, 2012. i 2013. godište, u Starcevu je ugostio komšije iz Omoljice, Mladost. Potom, 13. marta, takođe u Starčevu, odigrana je utakmica sa KK-om Mladost, ali ovog puta su učestvovali najmlađi košarkaši, 2014, 2015. i 2016. godište. Pioniri Borca ugostili su, 2. marta, pančevački Virtus basket u lepoj košarkaškoj predstavi sa obe strane. Na kraju, 19. marta, takođe u Starčevu, pioniri su snage odmerili sa KK-om Tamiš.

Starčevački košarkaši u narednom periodu nastavljaju rad na svim poljima. Odigraće se čitav niz prijateljskih utakmica uz nekoliko turnira za najmlađe. Velika vest je i to da je Nemanja Stankov, 2010. godište, pozvan na kontrolni trening reprezentacije Vojvodine, ispred KSV i  KSS. Veliki podstrek za dalji rad ovog igrača i lepo priznanje za naš klub.