Pred krcatim tribinama Opštinskog stadiona u Starčevu, reprezentacija Srbije je dočekala reprezentaciju Slovenije u okviru trećeg kola Evropskog ragbi šampionata

Ragbi reprezentacija Srbije već je jednom odredila da ragbiste iz Slovenije dočeka u Starčevu i to je bilo prošle godine. Iskustvo je, očigledno, bilo dobro, pa su Starčevci i ove godine izabrani za domaćine meča ove dve reprezentacije.

Srbija: Rodić, Jovanović, Vraneš - Ranković, Karanović - Nešić, Ćosović, Totić - Milinković - Stanković, Janković, Živanov, Šošić, Parojčić, Dejanović (rezerve: Rikalović, LJubičić, Matejić, Kapor, Srećković, Babić, Božić, Nikolić

Slovenija: Hočevar, Okić I, Pilko - Dobnikar, Puš - Fogec, Šerćer, Miljuš - Redelj-Šemirov - Kavčić, Lazić, Mihelić, Penko, Kadunc, Okiš G. (rezerve: Pelko, Magušar, Gantar, Kapun, Mitrović, Jamnik, Volavšek).

Utakmica je počela sa obostranim ispitivanjem snaga, da bi sredinom poluvremena Nikola Stanković iz kaznenog udarca doneo prednost Srbiji od 3:0. To je razmrdalo igrače iz “dežele“ i igrač skrama Blaž Pilko potom postiže prvi esej i preokreće rezultat na 3:5 u 25 minutu.

Utakmica kao da je tek tada počela, jer od tog trenutka ređaju se poeni kao na filmskoj traci. Nikola Stanković  postiže prvi esej za Srbiju u 31. minutu, a Igor Dejanović uspešno izvodi transformaciju i vraća prednost na strani Srbije od 10:5. Do kraja poluvremena videli smo još po jedan esej na obe strane,prvo je Grega Miljuš izjednačio na 10:10, a prednost Srbiji od 15:10 na poluvremenu doneo je Istok Totić.

Drugo poluvreme je počelo poentiranjem i uspešnom transformacijom Nikole Stankovića za 22:10, na šta su Slovenci odgovorili esejem preko Tita Hočevara i transformcijom Petra Kavčića. Stanković i Kavčić su svoj šuterski duel nastavili po jednim uspešno izvedenim kaznenim udarcem za 25:20 polovinom drugog poluvremena.

Reprezentativci Srbije kao da su tek tada dodali gas i u narednih deset minuta postižu još dva eseja preko Jankovića i Vraneša i odlaze na nedostižnih 35:20. Sve što se videlo do kraja utakmice je esej Miljuša i pretvaranje Kavčića za konačnih 35:27 u korist Srbije. Iz ove pobede Srbija je osvojila pet poena (četiri za pobedu ibonus za postignuta 4 eseja), dok je Slovenija osvojila jedan poen, pa je sada stanje pred poslednje 4. kolo sledeće:

1. Bugarska 4 3 0 1    12
  2. Srbija 3 2 0 1    10
  3. Slovenija 3 2 0 1    9
  4. Andora 3 1 0 2     4
  5. Slovačka 3 0 0 3    0

Sledećeg vikenda završava se takmičenje utakmicama Slovenija - Slovačka i Andora - Srbija. Pobedom na Pirinejima naša reprezentacija bi osvojila prvo mesto i plasman u viši rang takmičenja.

LJubomir Bukvić, skram trener Srbije, nakon utakmice je izjavio: - Ova podmlađena selekcija je ostavila “srce na terenu“ i rezultat nije mogao da izostane. Pobeđena je favorizovana reprezentacija Slovenije i sada su nam vrata višeg ranga takmičenja širom otvorena.

Trener linije, Aleksandar Poprečica, izjavio je: - Prezadovoljan sam nastupom naših momaka. Kao što sam i rekao u najavi utakmice - ova grupa je izjednačena to se videlo i danas u Starčevu. Iskoristio bih ovu priliku da se pre svega zahvalim divnoj publici koja je došla u ovolikom broju i koja nas je bodrila od početka do kraja utakmice.

Predigru ove utakmice činio je završni turnir Kupa Srbije u konkurenciji petlića i u konkurenciji pionira. Više od dve stotine dece okupilo se ovom prilikom u Starčevu, pokazavši svoje znanje za šta su bili nagrađeni medaljama i peharima, Najuspešniji su bili pioniri i petlići Crvene zvezde. Na Opštinskom stadionu Udruženju žena “Neolit“   imalo je svoj štand a i obezbedilo je đakonije iz domaće kuhinje za sve takmičare a u poluvremenu ove utakmice publici su se predstavili najmlađi folkloraši KUD-a “Neolit“.