Nova sezona počela je 18. avgusta, a fudbaleri Borca na samom startu prvenstva pružaju dobre partije i igraju veoma zanimljive i dramatične utakmice sa dosta pogodaka, tako da publika može da uživa u svemu viđenom na Opštinskom stadionu u Starčevu

Rezultati prvih pet kola:

Starčevo: Borac - Radnički (Sut.) 4:1;

Srpska Crnja: Budućnost - Borac  4:2;

Starčevo: Borac - Proleter (B.K.) 4:2;

Kikinda: ŽAK - Borac 3:2;

Starčevo: Borac - C. zvezda (V. St.) 5:2.

U prvom kolu, na startu sezone u višem rangu takmičenja, Borac je na svom terenu dočekao ekipu Radničkog iz Sutjeske. U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra sa po nekoliko prilika na obe strane koje su ostale neiskorišćene, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu domaća ekipa je vršila sve veći pritisak ka protivničkom golu a plod takve igre je i vođstvo u 58.  minutu a strelac je odlični Marko Stanojković. U 61. minutu kapiten Borca Marko Ćirković, sa nekih 25 metara, veoma snažno i precizno šutira i dovodi svoj tim u vođstvo od 2:0. U 68. minutu gostujuća ekipa koristi neopreznost u domaćoj odbrani i smanjuje rezultat na 2:1. Igrao se 70. minut kada se Stanojković po drugi put upisao u strelce i tako povisio rezultat na 3:1. U 76. minutu u listu strelaca se upisuje i Uroš Đukić i tako postavlja konačan rezultat ove utakmice - 4:1.

U 2. kolu Borac je gostovao u Srpskoj Crnji  ekipi Budućnosti. Na samom startu utakmice domaći tim  koristi smušenost u odbrani gostiju i već u 6. minutu dolazi u vođstvo od 1:0. U nastavku igre, gostujuća momčad krenula je nešto otvorenije i stvorila nekoliko prilika za pogodak, a u 30. minutu Stefan Malidžan postiže regularan pogodak  ali ga sudija poništava, navodno zbog opasne igre. U 35. minutu Borac propušta idealnu priliku u kojoj se našao Ilija Bajić kada je iskosa sa leve strane sam izašao pred protivnički gol ali je malo više oklevao i jedan domaći igrač ga je sustigao i uspeo da ga izblokira u pokušaju da savlada domaćeg golmana. U 39. minutu domaći kažnjavaju promašaje gostiju i postižu drugi pogodak zsa 2:0, što je bio i rezultat poluvremena. U drugom delu igre domaća ekipa uspeva u kratkom vremenskom periodu da postigne još dva pogodka - u 53. i 63. minutu i povede sa 4:0. Borcu je pretila  katastrofa ali su Starčevci od tog momenta zaigrali nešto ofanzivnije i konkretnije, a plod takve igre je pogodak Vanje Vukovića u 75. minutu a u 87. Borac postiže još jedan pogodak preko Stefana Malidžana za konačnih  4:2.

U trećem kolu Borac je na Opštinskom stadionu  dočekao ekipu Proletera iz Banatskog Karlovca. U prvom poluvremenu viđena je  veoma tvrda utakmica sa malo prilika za pogodak. U 16. minutu  utakmice domaća ekipa ostaje sa 10 igrača nakon što je  sudija, zbog pogibeljnog starta, iz igre isključio Nikolajeva. Iako brojčano slabiji, Starčevci su vodili ravnopravnu borbu. Ipak, u  33. minutu Proleter dolazi u vođstvo autogolom Nikole Tekijaškog, što je bio i rezultat poluvremena. U drugom poluvremenu trener domaćih Miljan Blazović izvršio je dvostruku izmenu i u igru ubacio Marka Stanojkovića i Uroša Živkovića, što se ispostavilo bio dobar potez. Iako brojčano slabiji, Starčevci su od samog starta drugog poluvremena krenuli  veoma silovito i stvarali prilike za pogodak. U 59. minutu Borac  je izjednačio na 1:1 a strelac je Nikola Tekijaški, koji se tako iskupio za autogol u prvom poluvremenu. Tek što su gosti krenuli sa centra izgubili su loptu i u 60. minutu domaća ekipa je povela sa 2:1 a strelac je Uroš Đukić. U 68. minutu  Borac postiže još jedan pogodak preko Uroša Živkovića koji je volej udarcem savladao protivničkog golmana. U 80.  minutu Proleter smanjuje na 3:2. Igrala se nadoknada vremena kada je golman Borca  Ilija Nikolovski idealno pronašao na protivničkoj polovini Uroša Živkovića koji je majstorski lobovao protivničkog golmana i postavio konačan rezultat 4:2.

U 4. kolu Borac je gostovao u Kikindi ekipi ŽAK-a. Od samog starta utakmice Borac je krenuo veoma snažno i bio nadmoćniji a plod takve igre rezultirao je već u 9. minutu kada je Vanja Vuković uspeo da savlada domaćeg golmana i dovede svoj tim u vođstvo. U 23. minutu, u kaznenom prostoru domaćih oboren je igrač Borca Uroš Đukić a veoma dobri sudija Nemanja Milosavljević iz Kovina, dosudio je kazneni udarac za Starčevce, koji je veoma sigurno izveo sam  Đukić i Borac je poveo sa 2:0. U 35. minutu gostujući igrač Stefan Malidžan našao se sam pred protivničkim golom, na nekoliko metara, i nije uspeo da savlada golmana ŽAK-a. U 41. minutu i Vanja Vuković propušta idealnu priliku za Borac, tako da se na odmor otišlo sa prednošću od samo dva gola. U drugom poluvremenu ista slika na terenu -  gostujuća ekipa stvara ali i propušta idealne prilike za pogodak, a bilo ih je bar 5-6. Kazna za sve promašaje stiže u finišu utakmice. U 81. minutu ŽAK smanjuje na 1:2, a samo dva minuta kasnije u kaznenom prostoru Borca Đurđev  ruši protivničkog igrača i sudija opravdano dosuđuje penal za domaću ekipu a igraču  Borca pokazuje žuti karton. S obzirom na to da je Đurđev već imao karton, isključen je iz igre a domaćin izjednačuje na 2:2. U 88. minutu ŽAK postiže još jedan pogodak i stiže do pobede od 3:2.

U petom kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Crvene zvezde iz Vojvode Stepe. U ranoj fazi utakmice domaćin je poveo sa 1:0 a strelac je Stefan Malidžan u 11. minutu ali, već u 21. gosti posle kornera uspevaju da izjednače na 1:1. Do poluvremena Borac propušta još dve prilike za pogodak a Zvezda jednu, ali se rezultat nije menjao. U drugom poluvremenu, na samom startu, domaći tim postiže dva pogodka, prvo u 47. minutu jedan gostujući igrač postiže autogol, a već u sledećem minutu Borac je poveo sa 3:1, a strelac je ponovo Malidžan. U 58. minutu gostujuća ekipa uspeva da smanji na 3:2 dok u 59. minutu  Ilija Bajić postiže pogodak za 4:2. Samo minut kasnije, Malidžan se po treći put upisuje u strelce i rezultat je 5:2 za domaće koji su propustili još nekoliko idealnih prilika da do vrha napune  mrežu gostiju i postignu i dvocifreni broj golova.

Borac je na ovim utakmicama uglavnom nastupao u sledećem sastavu:  I. Nikolovski, S. Jović, V. Joković, M. Ćirković, Aleksandar Nikolajev, N. Tekijaški, M. Stanojković, U. Đukić,  U. Živković, V. Vuković, S. Malidžan, a igrali su još i: I. Lapić, M. Zarić, I. Bajić, I. Arsenijević, Aleksej Nikolajev, K. Marinković, P. Đurđev, N. Minić, V. Luković, S. Krsmanović i P. Janjović.