All for Joomla All for Webmasters

Ragbi: Turci slavili na Opštinskom stadionu

01 May 2024

Ragbi reprezentacija Srbije poražena je u četvrtom kolu Grupe C Konferencije Ragbi Evrope od Turske 31:22. Ovaj susret odigran je na Opštinskom stadsionu u Starčevu.

Posle godinu i po dana Srbija je konačno odigrala utakmicu na svom terenu. I nije dobro završilo. Poraz od Turske, protivnika kojeg su “Orlovi“ do sada redovno dobijali i šanse za plasman u viši rang svedene na domen teorije.

Dobro je domaćin počeo meč esejima Kaspara Strugara i Igora Dejanovića, uz uspešno pretvaranje Gvozdenovića za vođstvo od 12:0. Do kraja poluvremena esej postiže i Aleksandar Mađanović. Međutim, i Turci su postigli dva eseja, pa je Srbija na poluvremenu imala prednost 19:14.

U drugom delu meča drugačija situacija na terenu. Srbija je postigla samo tri poena i to preko Marka Gvozdenovića iz kaznenog udarca i tako povela sa 22:19. A onda je Turska vezala do kraja još dva eseja, za preokret i prvu pobedu nad Srbijom - 31:22.