All for Joomla All for Webmasters

FUDBAL: Borac neubedlјiv u prvenstvu

01 May 2024

U poslednjih pet prvenstvenih kola Borac je zabeležio tri poraza, jedan nerešeni rezultat i jednu pobedu

BAK - Borac 2:0

U 19. kolu Borac je gostovao u Perlezu lideru na tabeli Vojvođanske fudbalske lige, ekipi Vojvodine. Na ovom gostovanju Starčevci su prikazali igru s velikim zalaganjem i uz malo više sportske sreće mogli su do povoljnijeg rezultata. Uvodni trenuci utakmice pripali su domaćem timu, ali bez pravih prilika za pogodak. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, a najbolju priliku za goste propustio je Uroš Lukić u 32. minutu. Prvo poluvreme završeno je bez golova. U nastavk, Vojvodina  vrši sve veći pritisak i u 65.  minutu, posle kornera, postiže pogodak za 1:0. Od tog trenutka Borac je bio  nadmoćniji i više je napadao,  ali do kraja nije bilo promene rezultata.

U 20. kolu Borac je na Opštinskom stadionu ugostio ekipu Proletera iz Banatskog Karlovca. Od samog starta utakmice domaća ekipa je krenula silovito i već u 3.  minutu dolazi do prednosti od 1:0, a strelac je Jankulov, posle odličnog centaršuta Uroša Lukića. U 9. minutu već je 2:0 za Borac, a strelac je Dušan Turkalj, koji se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i glavom postigao pogodak. U tom trenutku svi na stadionu su pomislili da će ovo biti jedna ubedljiva i laka pobeda, ali nije bilo tako. U 26. minutu Proleter smanjuje rezultat na 2:1. Mogao je domaćin do poluvremena do još kojeg gola, ali ipak promene rezultata nije bilo. U nastavku meča, u 66. minutu, gosti iz Karlovca postižu još jedan pogodak i rezultat je 2:2. Od tog momenta Borac kreće još silovitije ka golu gostiju i ubrzo stiže do nove prednosti - igrao se 69. minut, a strelac veoma efektnog gola je Uroš Lukić. Mogao je Borac do još kojeg pogodka do kraja utakmice, ali promene rezultata nije bilo.

U 21. kolu Starčevci su gostovali u Melencima  ekipi Rusande. Odigrana je jedna veoma kvalitetna i uzbudljiva utakmica i neizvesna do samog kraja. Rusanda je dobro otvorila utakmicu i veoma rano došla do prednosti od 1:0, a igrao se 10. minut. U jednoj otvorenoj igri gostujuća ekipa propušta prilike za pogodak preko Jankulova u 21. minutu, a potom u 28. minutu i Uroš Lukić se našao u odličnoj prilici. I Gigović je mogao do gola u 39.  minutu, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata. Na samom startu drugog dela susreta, u 50. minutu, dosuđen je penal za Rusandu, koji je realizovan i rezultat je 2:0. Od tog momenta Borac kreće u silovite napade i stvara idealne prilike za pogodak, a najbolje propuštaju Gigović, Filip Đurković i Uroš Lukić. U 64. minutu u kaznenom prostoru domaće ekipe oboren je Lukić i sudija dosuđuje kazneni udarac, a siguran sa jedanaest metara bio je Gigović. Od tog momenta Borac kreće još žešće ka golu domaćih, a prilike koje propuštaju teže je bilo promašiti nego dati gol. Ssamo Gigović se našao u tri navrata u odličnim prilikama. U nadoknadi vremena sumnjiva situacija u kaznenom prostoru  ekipe iz Melenaca kada je u izglednoj prilici za pogodak oboren Gigović, ali sudija se nije oglasio tako da je rezultat ostao 2:1.

U 22. kolu Borac je na svom terenu dočekao Jedinstvo iz Vlajkovca. Odigrana je jedna otvorena utakmica sa veoma mladom i poletnom ekipom. Bilo je prilika na obe strane, a prvi do prednosti su stigli gostujući igrači u 25. minutu igre. U finišu poluvremena,  u 41. minutu, domaći stižu do izjednačenja, a strelac veoma efektnog gola je Uroš Lukić. U nastavku je Borac bio znatno nadmoćniji, ali je propustio prilike preko Bajića, Gigovića, Jovanovića, a najbolju šansu, u nadoknadi vremena, propustio je Lukić kada se našao sam na nekih 6-7 metara od protivničkog gola,  ali je bio neprecizan, tako da je utakmica završena rezultatom 1:1.

U 23. kolu Borac je gostovao u Beloj Crkvi ekipi BAK-a. Odigrana je jedna tvrda utakmica gde je domaća ekipa više želela pobedu u borbi za opstanak u ligi i na kraju do nje i došla.U prvom poluvremenu najbolju priliku je imao Uroš Lukić kada je  golman domaćih bio uspešniji. U drugom poluvremenu, u 52. minutu, dosuđen je kazneni udarac za BAK koji je realizovan i domaći vode sa 1:0. Imala je i gostujuća ekipa svoje prilike, koje su ostale  neiskorišćene. U 83. minutu BAK postiže i drugi pogodak za konačnih 2:0.

Petar Orešković

Raspored narednih utakmica:

05.05.2024. - Starčevo, 17 sati: Borac - ŽAK (Kikinda);

12.05.2024. - Rusko Selo, 17 sati: Crvena zvezda - Borac;

19.05.2024. - Starčevo: Borac - Kozara (Banatsko Veliko Selo);

25.05.2024. - Novi Kozarci, 17:30 sati: Sloboda - Borac;

01.06.2024. - Starčevo, 17:30 sati: Borac - Mladost (Omoljica)

Kup: Borac slavio!

Finalna utakmica područnog kupa odigrana je 4. aprila u Kovinu, a sastali su se Borac i BAK iz Bele Crkve. Starčevci su slavili s rezultatom 2:1, a strelci su bili Bajić u 28. Lukić u 83.minutu za Borac, a jedini pogodak gosti su postigli u 36. minutu kada je igrač Borca Ivanović postigao autogol. Po završetku meča igračima Borca uručen je pobednički pehar i medalje.