Fudbaleri Borca nastavili su takmičenje u Vojvođanskoj ligi grupa Istok. Evo rezultata poslednjih pet utakmica:

Borac - Jedinstvo (B.K.) 1:0;

Sloga (Pl.) - Borac 1:0;

Borac - Begej (Žitište)  3:1;

Mladost (Om.) - Borac 3:2;

Borac - Banat (Čenta) 4:0.

U 10. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva. Odigrana je  izuzetno kvalitetna utakmica, veoma borbena i neizvesna do samog kraja. U prvom poluvremenu, na obe strane je bilo po dve prilike za pogodak, ali se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu, domaća ekipa krenula je mnogo ofanzivnije i imala više želje za pobedom što je rezultiralo u 69. minutu, kada Borac dolazi u vođstvo od 1:0 a strelac je Nikolajev. U 74.  minutu dosuđen je penal za goste, posle igranja rukom jednog domaćeg igrača, a na visini zadatka bio je golman  Borca Ilija Nikolovski koji je  odbranio kazneni udarac i tako spasao sva tri boda.

U jedanaestom kolu  Borac je gostovao u Plandištu,  ekipi Sloge. Odigrana je utakmica dve ravnopravne ekipe u kojoj su  Starčevci imali inicijativu tokom cele utakmice. Domaćin je na samom startu propustio priliku za pogodak kada je mladi Joković izbacio loptu sa gol linije. Borac je stalno pretio i stvorio tri prilike za pogodak ali promene rezultata nije bilo tako da se na odmor otišlo  s nerešenim rezultatom. Već na samom startu drugog poluvremena, u 50. minutu, Sloga  dolazi u vođstvo, posle velike greške u odbrani Borca. Od tog momenta, gostujuća ekipa vrši još jači pritisak ka golu tima iz Plandišta,  stvara prilike za pogodak ali iste i promašuje. Najbolju priliku za izjednačenje Starčevci propuštaju u 85. minutu, kada je Stanojković šutirao a lopta je išla ka praznom golu, ali se isprečio kapiten Borca Đirković, pred sam gol lopta ga pogađa i tako je sprečeno izjednačenje, a rezultat je ostao 1:0 za domaćina.

U 12. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Begeja iz Žitišta. Domaća ekipa u ovu utakmicu je ušla olako, jer su gosti poslednji na tabeli. U 17. minutu, gostujuća ekipa iznenađuje i postiže pogodak za vođstvo. Shvativši da je “vrag odneo šalu“, igrači Borca od tog momenta  igraju ozbiljnije i konkretnije, a plod takve igre je izjednačenje u 27. minutu a strelac je Malidžan. U 34. minutu Borac je preokrenuo rezultat a strelac je Đurđev. Do poluvremena, domaća ekipa postiže još jedan pogodak u 41. minutu a strelac je odlični Marko Stanojković. U drugom poluvremenu domaći tim, zadovoljan vođstvom koje je stekao, igra primirenije, mada je propušteno još nekoliko prilika za ubedljiviji  rezultat, dok gosti nisu imali snage da urade nešto više tako da je rezultat ostao 3:1 za Starčevce.

U trinaestom kolu  Borac je gostovao u Omoljici ekipi Mladosti. Borac je već na samom startu utakmice, u 4. minutu, došao u vođstvo  strelac je bio Malidžan. U 15.  minutu izuzetnu priliku za pogodak propustio je Živković, kada je sa samo 3-4 metra prebacio prazan gol. U 28. minutu Živković je ponovo bio u odličnoj poziciji za pogodak, kada je iskosa sa desne strane snažno šutirao ali je bio neprecizan. U 37. minutu u odličnoj prilici se našao i Malidžan, kada se našao sam, iskosa sa desne strane, i snažno šutirao ali je domaći golman odbranio njegov šut. U drugom poluvremenu domaća ekipa krenula je  nešto ofanzivnije a do izjednačenja stižu autogolom mladog Jokovića u 59. minutu. U 79. minutu, odlična akcija  starčevačke ekipe  - Vuković je prošao po desnoj strani i uposlio Đukića, koji je iz prve šutirao sa nekih 18 metara i pogodio sam gornji levi ugao golmana domaćih - za vođstvo od 2:1.

Od tog momenta na scenu stupa glavni sudija utakmice, Milan Gaborov iz Zrenjanina.Treba napomenuti da je gostujuća ekipa izvršila tri prinudne izmene zbog grubih startova igrača iz Omoljice, a da sudija nije svirao ni prekršaj... U 89. minutu nije sviran očigledan korner za Borac, kada su već svi zauzeli svoja mesta u kaznenom prostoru domaće ekipe. U 90. minutu, na zaprepašćenje svih na stadionu pokazao je na belu tačku za Mladost a da pri tom nije bilo ni kontakta sa protivničkim igračem niti je igrač koji je pao bio u kaznenom prostoru! Svi gostujući igrači i kompletna klupa pojurili su za njim i prekid je trajao oko pet minuta. Bilo je tu svega i svačega - od uvreda, pljuvanja, čupanja za kosu, uši, dres, a uz pomoć domaćih igrača, sudija se  izvukao iz gužve a da pritom nije niti jednom igraču pokazao žuti karton. Postavlja se pitanje, kako je to moguće, ako mu je savest čista? Dok je gužva bila na terenu, mnogobrojna publika je vikala “lopovi-lopovi“. Nekako se situacija smirila, izveden je kazneni udarac i rezultat je bio 2:2. Sudija je pokazao pet minuta nadoknade, ali se igralo mnogo više, i u 7. minutu nadoknade domaćin postiže pogodak i dolazi do pobede od 3:2.

Svedok ove lakrdije  bila je mnogobrojna publika   iz Pančeva, Kovina, Brestovca i ostalih mesta iz južnog Banata. U razgovoru sa mnogim neutralnim posmatračima rečeno nam je da je ovo bruka i sramota i ovakvu krađu nisu odavno videli, a zna se iza ovoga svega ko stoji. Treba napomenuti da su sudije ispraćene uz patrolu policije, sve do Pančeva. Zbog čega, ako im je savest čista? Delegat utakmice Bojan Jevtić  iz Pančeva, mnogima je rekao da penal nije postojao i da sudija nije zadovoljio ali da ima strašan pritisak da sudiju nagradi dobrom ocenom. Ovo je bilo samo prvo poluvreme, nastavak sledi na proleće u Starčevu...

U 14. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu Banata iz Čente. Domaća ekipa je bila rešena da na ovoj utakmici zabeleži pobedu i upiše sva tri boda, a do nje je stigla i lakše nego što se očekivalo. U 26. minutu Nikolajev je doveo svoj tim u vođstvo šutem iskosa sa desne strane, sa nekih 10 metara. U 44. minutu Malidžan je povisio na 2:0. U drugom poluvremenu, u 60. minutu, nakon dosuđenog kaznenog udarca za Borac, Đukić je povisio na 3:0. U 74. minutu Vanja Vuković se odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i povisio na 4:0. Do kraja utakmice, Borac   je propustio još tri izuzetne prilike za pogodak ali se rezultat nije više menjao.