fudbavgust

Fudbaleri Borca uspešno su startovali u novoj sezoni u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi - Istok. U prvom kolu jesenjeg dela prvenstva na svom terenu dočekali su izuzetno kvalitetnu ekipu OFK Kikinde.

U otvorenoj igri dva kvalitetna protivnika prvu priliku za pogodak propustili su gosti u 23.  minutu, posle brze akcije kada se jedan njihov igrač našao sam, iskosa sa leve strane, pred golom Borca, ali je bio neprecizan i šutirao pored leve stative golmana Tomića. Od tog momenta i domaća ekipa je stvorila dve izgledne prilike preko Đukića i Đirkovića ali su u obe situacije igrači Borca bili neprecizni. U 33. minutu viđena je najbolja akcija na utakmici kada se Marko ]irković našao sam ispred gola gostiju na nekih 11metara i veoma precizno šutirao i golman gostiju je bio nemoćan. Do poluvremena domaći su bila nadmoćniji a najbolju priliku da poveća prednost propustio je Darko Amerijan  kada je sa svega tri metra šutirao preko gola. U drugom poluvremenu Kikinda je krenula nešto odlučnije. U 69. minutu Borac ostaje sa igračem manje nakon što je iz igre isključen Popović. Od tog momenta gostujući tim je krenuo još ofanzivnije, a treba napomenuti da se u nekoliko situacija istakao golman domaćih Jovan Tomić koji je ovog leta došao u Borac iz pančevačkog Dinama. U 82. minutu Amerijan je oduzeo loptu gostujućim igračima i sam prošao između tri protivnička igrača i potom u pravom momentu uposlio Miloša Stankovića koji je izbegao ofsajd poziciju i izašao sam, iskosa sa leve strane, pred protivničkim golmanom kojeg je obišao i rutinski postigao pogodak za 2:0. Treba napomenuti da je utakmica igrana bez publike zbog korona virusa.

Prelazni rok je u toku i traje do 5.oktobra. Do sada su otišli iz kluba: Kristijan Marinković, Vladimir Joković, Predrag Vučić, Predrag Janjović i Stefan Malidžan. U Borac su došli: Jovan Tomić, Darko Amerijan, Milan Nedučić, Nikola Kovačević, Miloš Stanković i Veran Ramadanović.