sportfudbal3

Fudbaleri  Borca,  posle dobrog starta u novoj sezoni, zabeležili su tri uzastopna poraza a serija loših rezultata prekinuta je pobedom protiv Jedinstva iz Novog Bečeja. Evo rezultata:

Banatski Karlovac:  Proleter - Borac  3:2;

Starčevo: Borac - Krajina 3:1;

Omoljica:  Mladost - Borac 5:1;

Starčevo: Borac- Jedinstvo (B.K.) 0:1;

Srpska Crnja:  Budućnost - Borac 4:1;

Starčevo:  Borac - Jedinstvo (N.B.) 4:0.

U drugom kolu ekipa Borca gostovala je u Banatskom Karlovcu, timu Proletera. Na samom startu utakmice, čim se krenulo sa centra, Borac je mogao do prednosti kada su se Bajić i Ćiković našli sami pred protivničkim golom, a Bajić je šutirao ali pored gola. U 21. minutu Borac stiže do prednosti kada je Stanković prošao po levoj strani i ušao u šesnaesterac i savladao domaćeg golmana. U 37.  minutu - veoma slabi sudija Ćirović iz Vršca dosudio je kazneni udarac za Proleter, koji je realizovan i rezultat je 1:1. U 42. minutu, posle poklonjenog kornera domaćoj ekipi, rezultat je 2:1. U drugom poluvremenu Starčevci su napadali a domaćin je vrebao iz kontre. Najbolju priliku za Borac propustio je Stanković u 71.  minutu, kada se našao sam na desetak metara od protivničkog gola ali je šutirao preko gola. U 75. minutu Proleter dolazi do prednosti od 3:1, a samo pet minuta kasnije Borac je, preko Nedučića, smanjio na 3:2, što je bio konačan rezultat ove utakmice.

U  trećem kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Krajine iz Krajišnika. U jednoj otvorenoj igri sa dosta prilika za pogodak gostujuća ekipa je prva došla do prednosti od 0:1 u 34 minutu, a u 45.   gosti su mogli i do drugog gola ali su promašili veoma izglednu priliku za pogodak. U drugom poluvremenu Borac je krenuo odlučnije i već na samom startu, u 47. minutu, dolazi do izjednačenja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, a siguran je bio Đukić. Samo dva minuta kasnije Borac je mogao i do preokreta ali je Bajić bio neprecizan iz veoma povoljne situacije. U 82. minutu domaća ekipa stiže do vođstva od 2:1 a strelac je veoma dobri Darko Amerijan. Tačku na “i“ stavio je Đurđev u 90. minutu i postavio konačan rezultat od 3:1 za Starčevce.

U 4. Kolu Borac je gostovao u Omoljici ekipi  Mladosti, u lokalnom derbiju. U prvom poluvremenu Mladost je imala inicijativu dok se gostujuća ekipa opredelila za kontranapade.U 14.  minutu, nakon kontre, Borac dolazi do prednosti, a strelac je Bajić. U 18. minutu Mladost stiže do izjednačenja, posle kornera i smušenosti u  odbrani tima iz Starčeva. Do poluvremena nije bilo izrazitih prilika ni na jednoj strani. U drugom poluvremenu Omoljčani stiže do prednosti od 2:1 u 50. minutu, opet posle kornera, kada se jedan domaći igrač našao sam na drugoj stativi i rutinski postigao pogodak. Od 61. minuta Mladost ostaje sa igračem manje jer je iz igre isključen jedan domaći igrač zbog dva žuta kartona. Od tog momenta Borac je nadmoćniji i propušta dve veoma povoljne prilike u 64. i 68. minutu. U 69. minutu domaća ekipa, posle jedne kontre, dolazi do prednosti od 3:1. U samom finišu meča Mladost postiže još dva pogotk u 81. i 84. minutu i dolazi do visoke pobede od  5:1.

U petom kolu  Borac je na svom terenu dočekao ekipu Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva. Odigrana je jedna dosta tvrda utakmica sa malo prilika za pogodak. U 13. minutu dosuđen je slobodan udarac za Jedinstvo, sa nekih 18 metara, malo iskosa sa leve strane, posle kojeg je gostujuća ekipa povela sa 1:0. Najbolje prilike za izjednačenje, u prvom poluvremenu, propustili su Bajić u 24. i mladi Jović u 39. minutu. U drugom poluvremenu Borac je krenuo još agresivnije i propustio  nekoliko povoljnih prilika za pogodak a najbolju je imao Stanković, u 81. minutu, kada je veoma snažno i precizno šutirao u donji desni ugao gola gostiju ali je  golman veoma dobro reagovao i izbacio loptu u korner. Treba napomenuti da su gostujući igrači posle kontri propustili nekoliko veoma izglednih prilika ali su bili neprecizni, tako da se rezultat nije menjao i ova utakmica završena pobedom gostiju.

U šestom kolu  Borac je otputovao u Srpsku Crnju na megdan ekipi  Budućnosti. Već  na samom startu utakmice domaća ekipa je stigla do prednosti, igrao se 4. minut. Potom je u prvom poluvremenu viđena ravnopravna igra sa po nekoliko prilika na obe strane. U 39.  minutu Budućnost je povela sa 2:0, posle greške pomoćnog sudije, kada nije pokazao očigledan ofsajd. U drugom poluvremenu Borac ima inicijativu i propušta prilike za pogodak, da bi u 71. minutu uspeo da smanji na 2:1, veoma efektnim pogodkom Amerijana. Samo minut kasnije domaća ekipa posle kornera postiže i treći pogodak, a u 84. minutu još jedan gol i tako dolazi do ubedljive pobede od 4:1.

U 7. kolu Borac je na svom terenu dočekao ekipu  Jedinstva iz Novog Bečeja. Od samog starta utakmice domaća ekipa je bila nadmoćnija dok su se gosti opredelili za čuvanje svog gola i za kontranapade. U 21. minutu Starčevci su poveli autogolom jednog gostujućeg igrača, a u 26. minutu, Stanković je dobio jednu loptu na desnu stranu i veoma precizno šutirao i rezultat je 2:0. U 37. minutu u listu strelaca se upisao i Stanojković kada je malo iskosa sa leve strane uspeo da savlada protivničkog golmana. U drugom poluvremenu Borac se zadovoljila visokim rezultatom dok gosti nisu imali snage za nešto više. U 86. minutu Miloš Stanković postiže svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja konačan rezultat od 4:0 za Borac.

Zbog koronavirusa utakmice se i dalje igraju bez prisustva publike.