OK Borac Starcevo

U prvom meču nakon zimske pauze odbojkaši Borca pobedili su s rezultatom 3:1 tim Niša u 12. kolu Superlige

Nakon izjednačenog starta, Nišlije su povele sa 6:3 poenima Milana Stojkovića i Bardije Sadata, a i Jelić je pomogao da gosti čuvaju prednost (8:5). Usledila je serija Borca od 5:0 u kojoj je Gmitrović upisao i dva bloka, pa je domaćin poveo sa 12:10. Uzvratile su Nišlije serijom 3:0, pa su poveli sa 13:12. Nakon izjednačene igre Niš je poveo sa 18:17, ali je uzvratio Borac serijom 3:0 za vođstvo od 20:18. Pokušavali su gosti sa juga da ponovo preokrenu, ali ekipa iz Starčeva je čuvala prednost i nakon propuštene dve set-lopte iskoristila treću za vođstvo u setovima od 1:0 (25:23). Ekipa iz Niša bolje je počela i drugi set, povela sa 4:2, pa i 11:9. Poenima Madića i Stokovića tim Borca je preokrenuo , pa je usledila izjednačena igra i velika borba na obe strane terena. Niš je poveo sa 16:15, ali je usledila serija domaćina od 3:0, a servis-greškom Savića i asom Stojsavljevića Borac je poveo sa 21:19. Greške Nišlija pomogle su mu da povede i sa 23:20, a novi tajm-aut Svetozarevića nije mnogo pomogao Nišu pošto je vezala dva poena u finišu za 25:21 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Nakon početnog vođstva Niša, Borac je poveo sa 6:2 na početku trećeg seta. Niš se približio na minus jedan (7:6), a onda serijom 3:0 poveo sa 9:8, pa sa 14:11, ali je ekipa iz Starčeva serijom 3:0 izjednačila (14:14), pa je usledila izjednačena igra. Obe ekipe su se borile za svaki poen, a onda pri rezultatu 20:20 trener gostiju je zatražio tajm-aut. Pauza je prijala niškim odbojkašima koji su serijom 3:0 i poenima Marka Nikolića za 23:20. Nisu se domaći lako predavali, ali je tačku na set stavio Bardija Sadat blokom za 25:23.

Starčevci su krenuli odlučno početkom četvrte deonice i poveli sa 6:2, pa i 8:3. Novom serijom, ovog puta 4:0, Borac je vodio sa 15:6. Teškom mukom i velikom borbom Niš je polako “topio“ zaostatak, a serijom 3:0 i poenima Sadata stigao na minus pet (19:14). Dobrom igrom u bloku Niš je napravio i seriju od 6:0 i stigao na svega poen zaostatka (22:21). A onda je usledila velika borba i neizvesna završnica. Niš je imao tri set-lopte, ali nije ih iskoristio, dok je Borac iz petog pokušaja zabeležio pobedu (32:30) od 3:1 u setovima.

U narednom meču Borac je gostovao Crvenoj zvezdi u Beogradu. Ponešen dobrim partijama tim iz Starčeva nadao se povoljnom rezultatu ali je nakon pružene dobre igre, Borac ipak poklekao a ova utakmica završena je pobedom Beograđana od 3:1 (25:20; 25:27; 25:23 i 25:21). Borac se nalazi na devetom mestu na tabeli Superlige sa tri pobede iz 13 utamica.