kosarkasi

Nakon dve pobede na svom terenu i poraza u gostima, usledilo je gostovanje u Zrenjaninu ekipi KK-a Petrovgrad. Ovaj susret je odlučivao koja će se ekipa plasirati među četiri  najbolja tima.

Mladi košarkaši Borca u ovaj susret su ušli sa strpljivom i pametnom igrom i odigrali zrelo i borbeno do samog kraja. Čitav tok susreta bio je rezultatska klackalica i igralo se na jednu loptu. Prvu četvrtinu dobija domaćini sa 13:8, a drugi period pripala Starčevcima (21:20), pa se na odmor otišlo sa rezultatom 33:29 za Zrenjanince. U drugom poluvremenu, kao i tokom čitave lige, ekipa iz našeg mesta pruža znatno bolju igru, a naročito u odbrani gde sa presingom preko celog terena Borac često uspeva da i preokrene rezultat u svoju korist. Treći period propao je Starčevcima (12:7), a nastavak susreta donosi neizvesnu završnicu. Minut do kraja susreta, bilo na semaforu 50:50. Borac je u ovom trenutku rešio da ne rizikuje i da ovaj rezultat čuva jer je Petrovgrad morao da pobedi sa više od 13 poena razlike da bi bio drugi. Starčevci su izgubili ovaj meč sa rezultatom 56:50, što je bilo dovoljno za prolaz dalje, jer su momci iz Starčeva u međusobnom susretu  bili bolji, što na kraju i pokazuje zvanična tabela Košarkaskog saveza Vojvodini gde je Borac drugi. Iz nepoznatih razloga dalje je prošao KK Petrovgrad, koji je bio treći!

Bilo kako bilo, naši  igrači su odigrali jednu dugu sezonu, bili ubedljivo prvi u južnom Banatu, igrali dosta zrelo i pametno, sa dosta borbenosti i pokazali da sa svakom ekipom mogu da se ravnopravno bore, a za budućnost starčevačke košarke ne treba da se brine.

Pioniri su nastavili trenažni prices i pripremu sa predstojeću sezonu. Propremni meč odigran je u Omoljici 5 aprila, sa  KK-om Mladost. Ovom prilikom data se šansa  igračima koji su do sada imali manju minutažu. Takođe, sa istom ekipom u Starčevu su odigrane još dve prijateljske utakmice najmlađih članova, dece 2009-2013. godište, i to  26 marta i 15 aprila.